Roboty likwidacyjne w kopalni "Halemba" były prowadzone nieprawidłowo - podał Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach. Szczegółów jednak nie ujawnia. W "Halembie", po wybuchach metanu i pyłu węglowego, niespełna miesiąc temu, zginęło 23 górników.
Urząd Górniczy nie chce też jednoznacznie powiedzieć, czy nieprawidłowości, o których mówi, były przyczyną tragedii.
Możliwe, że więcej szczegółów poznamy w środę, podczas konferencji prasowej w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|