Dziennik Gazeta Prawana logo

Owsiak pożegnał się z telewizją publiczną

13 października 2007, 14:59
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
"Sie ma!" - Jerzy Owsiak już nie wykrzyczy tych słów do widzów TVP. Od września będzie miał własny kanał na platformie cyfrowej n - pisze DZIENNIK. A relacja z XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie najprawdopodobniej w TVN.

"Więcej Janka, mniej Jurka" - powiedział o telewizji publicznej poseł LPR i wykrakał. "To już chyba koniec mojej współpracy z telewizją publiczną. Czara goryczy się przelała. Po 16 latach współpracy nikt nie znalazł czasu, aby odpowiedzieć na moje propozycje, pomysły. Nie chcę dłużej tworzyć programu dla wagarowiczów" - tłumaczył swą decyzję Jurek Owsiak na konferencji zwołanej przez ITI Neovision, właściciela platformy n.

Czy to oznacza, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zniknie z telewizji publicznej? "Są wstępne rozmowy z TVN, ale nie chcę zamykać drogi innym mediom, bo Orkiestra jest już sprawą ogólnonarodową" - tłumaczy Owsiak. "Szkoda mi rozstawać się z TVP, bo tu się wiele nauczyłem i tu są moi przyjaciele, ale w obecnej sytuacji nie widzę tam miejsca dla siebie" - dodaje.

Pewne jest to, że TVP2 wyemituje jeszcze cztery odcinki "Kręcioły". A od września zamiast kilkunastu minut w "Dwójce" Owsiak będzie miał do dyspozycji kilkugodzinny program na platformie cyfrowej n.

O.TV, czyli Telewizja Jurka Owsiaka, będzie kanałem edukacyjno-społeczno-muzycznym. Pracuje nad nim dziesięcioosobowa ekipa. Oprócz koncertów z Przystanku Woodstock będą też emitowane audycje pokazujące, jak udzielać pierwszej pomocy, konkursy i programy podróżnicze.

TVP nie komentuje odejścia Jurka Owsiaka do konkurencji.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj