Już wkrótce stacja telewizyjna Tele5 może zniknąć z telewizorów. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce jej odebrać koncesję. Przekonuje, że telewizja łamie prawo - podaje tvn24.pl.
Rada od słów przeszła do czynów. Wszczęła już procedurę, która może skończyć się odebraniem koncesji Tele5. Wszystko dlatego, że stacja - według Rady - łamie prawo. KRRiT uznała, że choć przyznawała koncesję spółce Antel, to kto inny ją wykonuje. A to jest sprzeczne z ustawą o radiofonii i telewizji.
Ale odebranie koncesji to nie wszystko. Rada złożyła też zawiadomienie do prokuratury. Dlatego nadająca od 2002 roku Tele5 może nie tylko zniknąć z telewizorów, ale także zapłacić wysoką karę.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|