Minister edukacji nie kryje swego zadowolenia. Tegoroczną maturę zdało 90 procent absolwentów szkół średnich. "Jest to wasz wielki sukces" - pogratulował maturzystom Roman Giertych.
15 procent z nich skorzystało z amnesti maturalnej - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Najlepiej egzamin wypadł w liceach ogólnokształcących (zdało 96 procent). Świadectwa dojrzałości dostanie też 82 procent absolwentów techników. Jak co roku, lepiej poszło dziewczętom (zdało 91 procent) niż chłopcom (88 procent).
W tym roku zdawało 420 tysięcy absolwentów. Z przedmiotów dodatkowych najczęściej wybierali geografię i wiedzę o społeczeństwie, a z języków obcych - angielski.
Zadowolony z tego wyniku minister Giertych życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. "Po zdanej maturze i przed rozpoczęciem studiów są najpiękniejsze w życiu" - przypomniał sobie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|