Rzecznik piekarskiej policji informuje, że poszukiwany mężczyzna to Daniel Cygan z Piekar Śląskich. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że należał on do grona znajomych zamordowanej. Na razie nie są znane motywy zbrodni.

Reklama

Do zabójstwa doszło w miniony weekend. Jak ustaliła policja, następnie Cygan i jego 32-letni kompan wrzucili ciało kobiety do przepływającej w pobliżu rzeki Szarlejki. Tam zwłoki odkrył w poniedziałek przypadkowy przechodzień, który zawiadomił policję.

Dokładne przyczyny zgonu wykaże zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok. Policjanci szybko wytypowali podejrzanych o morderstwo, sprawdzając środowisko znajomych kobiety. Ofiara była znana policji; widywano ją w grupie osób często pijących razem alkohol.

32-letni wspólnik Cygana został już zatrzymany. Zarzucono mu współudział w zbrodni. Za zabójstwo grozi nawet dożywocie.

Zdjęcie poszukiwanego śląska policja opublikowała na swojej stronie internetowej www.slaska.policja.gov.pl, a także na stronie komendy miejskiej w Piekarach Śląskich. Osoby mogące przyczynić się do ujęcia sprawcy proszone są o kontakt pod numerem telefonu 32 3936 200 lub 997.