To był pierwszy taki ślub w naszym kraju. Związek małżeński zawarły dwie kobiety. Ceremonia była najzupełniej legalna. Odbyła się w Żelazowej Woli.
W Żelazowej Woli nieopodal dworku Chopina odbył się pierwszy Polsce legalny ślub dwóch kobiet - informuje "Gazeta Wyborcza".
Wzięły go Anna i Greta, które pozują na parę hetero, ale nią nie są. Wbrew pozorom to dwie kobiety: Greta, 36 lat - lesbijka, od lat w organizacjach pozarządowych, Anna, 37 - trans, inżynier z dobrą posadą. Ona składała przysięgę jako przyszły mąż.
Greta i Anna są aktywistkami ruchu mniejszości seksualnych. Na ślub zdecydowały się rok temu. Anna jest w świetle prawa mężczyzną.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|