Jak podaje Presserwis, Małgorzata Wyszyńska zadecydowała o odsunięciu od pracy reporterów zatrudnionych przez Jacka Karnowskiego, po którym przejęła stanowisko. Grafik ułożony przez niego na listopad jest już nieaktualny. Odsunięci zostali m.in. Bartłomiej Wróblewski, Marcin Wikło, Adam Feder i Marek Pyza. Do pracy wezwano natomiast część dziennikarzy, którzy mieli mieć wolne.

Reklama

Dziś Małgorzata Wyszyńska najprawdopodobniej złoży wniosek o pozbawienie Marzeny Paczuskiej funkcji zastępcy kierownika redakcji. Ma jednak pozostać w TVP.

Zastępcą Wyszyńskiej zostanie najprawdopodobniej Krzysztof Trębski, który kierował już serwisem za prezesury Piotra Farfała.

W piątek Wyszyńska odebrała wydawanie głównych "Wiadomości" Ewie Świecińskiej zatrudnionej przez Karnowskiego i powierzyła piątkowy program Piotrowi Jaźwińskiemu. To wieloletni wydawca "Wiadomości", usunięty z zespołu przez Karnowskiego. Zmieniła też prowadzącego: zamiast Danuty Holeckiej do pracy przyszedł Piotr Kraśko, który miał mieć wolne. Holecka nie będzie już prowadzić programu, ma wrócić do TVP Info.

W rozmowie z Presserwisem Wyszyńska powiedziała, że nastąpią zmiany w redakcji, bo chce stworzyć dobry zespół. "Moim celem jest program obiektywny i rzetelny. I jestem przekonana, że z nowym zespołem uda nam się odzyskać zaufanie widzów" - powiedziała.

Wyszyńską przejęła kierowanie serwisem w piątek. Wcześniej była m.in. prezenterką "Wiadomości". Kilka miesięcy temu z pracy zwolnił ją Jacek Karnowski.