Według śledczych, obserwacja Ryszarda C. jest konieczna, bowiem dwaj biegli psychiatrzy i psycholog, po jednorazowym badaniu, nie byli w stanie ocenić i wypowiedzieć się co do poczytalności podejrzanego w chwili zbrodni.

Reklama

"Biegli wskazali na potrzebę skierowania go na obserwację sądowo-psychiatryczną. Podzielając tę argumentację, zwróciliśmy się dzisiaj do sądu o przeprowadzenie badań sądowo-psychiatrycznych podejrzanego połączonych z obserwacją w oddziale psychiatrycznym szpitala Zakładu Karnego nr 2 w Łodzi" - powiedział PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Obserwacja psychiatryczna trwa zwykle do sześciu tygodni.

Ryszard C. jest podejrzany o zabójstwo i usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej. Zdaniem śledczych motywem ataku była przynależność partyjna obu ofiar. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Został aresztowany na trzy miesiące. Za te zbrodnie grozi mu dożywocie. W ub. tygodniu w areszcie śledczym prokurator przedstawił mu dodatkowy zarzut posiadania broni palnej oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za to grozi mu do ośmiu lat więzienia.