Dziennik Gazeta Prawana logo

Ryszard C. przewieziony na obserwację

10 grudnia 2010, 14:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
62-letni Ryszard C., który w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika, został w piątek przewieziony do Zakładu Karnego w Łodzi, gdzie poddany zostanie obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Ma ona trwać do czterech tygodni.

Ryszard C. został przewieziony w piątek po południu z aresztu śledczego w Piotrkowie Trybunalskim na oddział psychiatryczny szpitala Zakładu Karnego nr 2 w Łodzi.

O obserwacji psychiatrycznej zdecydował pod koniec listopada Sąd Okręgowy w Łodzi na wniosek łódzkiej prokuratury. Śledczy uznali, że obserwacja Ryszarda C. jest konieczna, bowiem dwaj biegli psychiatrzy i psycholog, po jednorazowym badaniu, nie byli w stanie ocenić, czy mężczyzna był poczytalny w chwili zbrodni.

Obserwacja ma trwać nie więcej niż cztery tygodnie. W tym czasie na oddziale podejrzany ma być obserwowany przez cały personel medyczny 24 godziny na dobę; będzie także ściśle nadzorowany bowiem ma kategorię "N", czyli szczególnie niebezpiecznego. Zwyczajowo w trakcie obserwacji pacjenci poddawani są także badaniom m.in. rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj