Jak poinformował w sobotę Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego (CBŚ) zatrzymali w Poznaniu 15 osób podejrzewanych o handel narkotykami. Jedenastu trafiło za kraty.

Reklama

"Zatrzymani mężczyźni tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą, działającą na terenie jednej z poznańskich dzielnic. Przez ostatnie pół roku sprzedali swoim odbiorcom co najmniej 50 kg narkotyków. Handlowali kokainą, amfetaminą, marihuaną, haszyszem i metaamfetaminą. Policjanci podczas przeszukań w domach podejrzanych znaleźli 3 kg amfetaminy ale również marihuanę, haszysz i metaamfetaminę" - poinformował Borowiak.

W grupie był określony podział ról: od szefa, przez jego najbliższych zaufanych, po kilku dilerów sprzedających narkotyki bezpośrednio odbiorcom.

"Narkotyki sprzedawano tylko znanym sobie narkomanom. Oficerowie CBŚ, którzy zajmują się sprawami narkotykowymi uważają, że podejrzani zdominowali całkowicie całą dużą dzielnicę Poznania i handel narkotykami na jej terenie" - wyjaśnił Borowiak.

Funkcjonariusze z wydziału antynarkotykowego zebrali dowody przestępstwa, które pozwoliły prokuratorowi przedstawić jednemu z zatrzymanych zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym - udział w tej grupie i handel narkotykami na dużą skalę.

Reklama

Zatrzymanym grozi kara do 15 lat więzienia.