Jak informuje IMGW, zachodnia oraz środkowa część kontynentu będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad wschodnim Atlantykiem. Pozostałe obszary Europy znajdować się będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad Norwegią, Ukrainą oraz Morzem Czarnym. Polska będzie pod wpływem klina wyżowego związanego z wyżem znad Atlantyku, jedynie na krańcach północno-zachodnich zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym związanej z niżem znad Norwegii. Pozostaniemy w tej samej, zimnej, masie powietrza pochodzenia arktycznego.Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

Reklama

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie i w południowo-wschodniej części kraju opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st., -5 st. na północnym wschodzie i na Podhalu do -1 st., 1 st. na zachodzie i nad morzem. Na pozostałym obszarze kraju od -5 do -1 st. Wiatr słaby, nad morzem do umiarkowanego z kierunków północnych, od zachodu skręcający na zachodnie. Miejscami, zwłaszcza na Śląsku wiatr słaby zmienny.

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie kraju, na Pomorzu i Wybrzeżu zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady śniegu. Na zachodzie kraju możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym wschodzie lokalnie mgły osadzające szadź. Temperatura minimalna od -14 st., -10 st. na Suwalszczyźnie, Mazurach, Podlasiu i Mazowszu do -4 st., -1 st. na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i nad morzem. Na pozostałym obszarze kraju od -10 do -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże i całkowite. Początkowo na wschodzie większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu. Początkowo na zachodzie kraju, później także w obszarze od Pomorza Gdańskiego, przez Mazowsze, Kujawy i Wielkopolskę po Śląsk możliwe opady deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. W opadach widzialność miejscami ograniczona do słabej. Temperatura maksymalna od -4 st., -2 st. we wschodniej części kraju do 0 st. w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, zachodnią Wielkopolskę po Dolny Śląsk i 2 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W pierwszej części nocy okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -5 st. Wiatr słaby, północny. W poniedziałek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby, północno-zachodni skręcający na zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -10 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.