Zatrzymania miały miejsce kilka dni temu. Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował PAP w poniedziałek, że grupa przestępcza została rozbita w listopadzie ubiegłego roku. "Zatrzymano wówczas 15 osób podejrzewanych o handel narkotykami. Mężczyźni ci tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie tylko jednej poznańskiej dzielnicy. Przez pół roku sprzedali na poznańskim Grunwaldzie co najmniej 50 kg narkotyków" - powiedział Borowiak.

Reklama

Przestępcy handlowali kokainą, amfetaminą, marihuaną, haszyszem i metaamfetaminą. Policjanci podczas przeszukań w domach podejrzanych znaleźli 3 kg. amfetaminy oraz marihuanę, haszysz i metaamfetaminę.

"Oficerowie CBŚ, którzy zajmują się sprawami narkotykowymi uważają, że podejrzani zdominowali całkowicie dzielnicę Grunwald i handel narkotykami na jej terenie. Akcja CBŚ definitywnie zakończyła działalność tego gangu" - powiedział Borowiak.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu postawiła jednemu z zatrzymanych zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym udział w tej grupie i handel narkotykami na dużą skalę.

W tej sprawie zarzuty usłyszało łącznie dwadzieścia osób, piętnastu podejrzanych trafiło już do aresztu. Grozi im kara do 15 lat więzienia.