"Zaginął dom… Zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje, gdzie jest dom z rodziną, ciepłym kątem i miską pełną jedzenia… Dom dla Azora… Dzwońcie, mailujcie i koniecznie przekażcie ten apel dalej. Nagrodą jest przyjaźń psa na całe życie…".

Reklama

Tak brzmi główny przekaz kampanii, w ramach której charakterystyczne plakaty (formą nawiązujące do tych przygotowanych przez właścicieli, którym zaginął pies), rozwieszane są w całej Polsce, a apele wideo (Agaty Buzek, Agnieszki Szulim i Michała Piróga) pojawiają się w mediach, internecie oraz na portalach społecznościowych.

W akcję poszukiwania domu Azora włączyły się znane osoby świata kultury i mediów - oprócz występujących w apelach, także m.in. Natalia Przybysz, Dorota Sumińska, Artur Orzech, Stanisław Tym oraz liczne instytucje, m.in. straż miejska czy operator telefonii komórkowej Play. Wszystkie informacje na temat poszukiwań domu Azora znajdują się na zaginaldom.pl.

Ferie to naprawdę trudny czas dla wielu psów. A istnieją bardzo proste sposoby, dzięki którym można ocalić domy zwierzaków. Wyjeżdżając, można zostawić psa pod opieką rodziny, załatwić mu pobyt w hotelu lub pensjonacie dla zwierząt, znaleźć czasowego opiekuna na stronach społeczności zwierzolubnych; można również zarezerwować pobyt 2+2+1, czy spędzić urlop z pupilem, korzystając ze specjalnej oferty turnusu wypoczynkowego dla psa.

Fundacja Viva! Akcja dla zwierząt jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, skupiającą osoby, którym nie jest obojętny los zwierząt. Działa od 2000 roku, walcząc o przestrzeganie praw zwierząt oraz promując zdrowy styl życia - wolny od cierpienia i zabijania.