Rzeczniczka gdańskiego oddziału spółki Energa-Operator, Alina Geniusz-Siuchnińska poinformowała, że do naprawy zostały awarie w miejscach trudnodostępnych, gdzie konieczna jest np. wymiana słupów.

Jak poinformowała, najtrudniejsza sytuacja jest teraz w powiecie wejherowskim, gdzie na zasilanie oczekuje 7,8 tys. gospodarstw w miejscowościach Luzino, Szemud, Linia, Łęczyce, Choczewo, Gniewino oraz okolice Wejherowa.

W powiecie tczewskim bez zasilania jest 1,1 tys. odbiorców w miejscowościach Jodłowno, Pomlewo, Czapielsk, Łapino, Klonowo Dolne, Trzepowo, Czarna Huta i Piekło Dolne.

W powiatach kartuskim i kościerskim - bez zasilania pozostało 810 odbiorców w miejscowościach Smolniki, Stężyca, Sikorzyno, Leźno, Trzepowo i Kalisz. W powiecie puckim bez zasilania pozostało 330 odbiorców w miejscowościach Krokowa i w rejonie Pucka.


Małgorzata Robińska ze słupskiego oddziału spółki Energa-Operator poinformowała, że także na terenie podległym temu oddziałowi poprawiła się sytuacja. Prądu pozbawionych jest jednak nadal ok. 2 tys. gospodarstw.

Najtrudniejsza sytuacja jest w gminach: Czarna Dąbrówka, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo, Bytów, Miastko, Parchowo, Kępice, Studzienice, Tuchomie i Koczała.

We wtorek w południe w Pomorskiem dostaw prądu pozbawionych było ponad 90 tys. odbiorców. W kulminacyjnym momencie wiatr miejscami osiągał prędkość do 110 km/godz.