Jak informuje IMGW, do Polski wracają prawdziwie niskie temperatury. Zbliżający się weekend będzie naprawdę mroźny, termometry pokażą nawet -23 stopnie Celsjusza. W niektórych regionach kraju przewiduje się także opady śniegu.

Reklama

W piątek zachmurzenie duże, okresami opady śniegu, na południu kraju i zachodzie Wybrzeża także deszczu ze śniegiem, miejscami w centrum możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Najtrudniejsze warunki na drogach będą mieć kierowcy w województwie pomorskim, gdzie intensywnie pada śnieg oraz występują zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura maksymalnie od -8 st. na Suwalszczyźnie, -1 st. w centrum, do 2 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr przeważnie słaby, na północnym wschodzie oraz na Wybrzeżu umiarkowany i porywisty, powodujący zawieje śnieżne, wschodni i północno-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Temperatura min. od -11 st. na Suwalszczyźnie, -3 st. w centrum, do -1 st. miejscami na Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany północno-wschodni i wschodni, na krańcach zachodnich północny.

W sobotę synoptycy przewidują duże zachmurzenie, okresami opady śniegu, na zachodnim Wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od -8 st. na Suwalszczyźnie, -1 st. w centrum, do 1 st. na Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni, na zachodzie północny i północno-zachodni.

Noc z soboty na niedzielę będzie naprawdę mroźna. Temperatura na Pomorzu i Suwalszczyźnie spadnie nawet do -18 stopni Celsjusza. Najcieplej na Podkarpaciu i Śląsku - 8 st. C.

Jeszcze mroźniej w niedzielę. W ciągu na północy kraju wyjrzy słońce, temperatura od -4 st. C na Podkarpaciu i Dolnym Śląsku, w centrum i na wschodzie -7 st. C, do -12 st. C. na Pomorzu i Suwalszczyźnie. Noc chłodna, najniższa temperatura w woj. warmińsko-mazurskim, tam termometry wskażą aż 23 st. C. poniżej zera.

"W wielu regionach kraju występują trudne warunki pogodowe. W niektórych rejonach pada śnieg. Może być bardzo ślisko" - powiedziała Kamila Szala z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Jak dodała, kierowcy powinni też uważać na miejscowe oblodzenia dróg. - Przy takich warunkach manewry wyprzedzania czy wymijania innych pojazdów mogą być bardzo trudne i niebezpieczne - zaznaczyła.