O przewozie większej ilości narkotyków policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej dowiedzieli się ze źródeł operacyjnych.

Reklama

Zasadzkę na kurierów przygotowano na przejeździe kolejowym w miejscowości Nowy Ciechocinek - powiedziała PAP Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji.

Miejsce, w którym urządzono zasadzkę, leży na ruchliwym odcinku drogi krajowej nr 1 Włocławek-Toruń. Jest znane z korków spowodowanych oczekiwaniem aut przed szlabanem kolejowym i rutynowych kontroli policji, dlatego kierowca zatrzymanego przez patrol audi A6 nie spodziewał się kłopotów.

"W bagażniku zatrzymanego auta, którym podróżowało dwóch mieszkańców powiatu toruńskiego, w zapakowanym próżniowo worku było ponad pół kilograma marihuany. Policjanci przeszukali także mieszkania zatrzymanych znajdując także tutaj pewną ilość marihuany i amfetaminy oraz wagę elektroniczną" - dodała rzeczniczka.

Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanym zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi za to przestępstwo kara do ośmiu lat więzienia.

Reklama