Dzisiejsza noc, jutrzejszy dzień i kolejna noc będą jeszcze bardzo mroźne. Jednak w sobotę temperatura na zachodzie Polski wzrośnie nawet do zera. Oto szczegóły prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Reklama

Piątek

Na południu Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temp. maks. od -9 st. na Mazurach i Suwalszczyźnie, -6 st. w centrum, -4 st. na południu, do -2 st. na zachodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Noc z piątku na sobotę

Na północnym zachodzie zachmurzenie małe, miejscami marznące mgły osadzające szadź. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie duże, słabe opady śniegu na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Temp. min. od -20 st. na Suwalszczyźnie, około -14 st. w centrum, -9 st. lokalnie na południowym wschodzie, do -8 st. na zachodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, na Wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, południowy.

Sobota

Reklama

Zachmurzenie małe, w centrum, na wschodzie i południu kraju umiarkowane i duże, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu okresami słabe opady śniegu. Temp. maks. od -7 st. na północnym wschodzie, około -4 st. w centrum, do 0 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na Pomorzu i Wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni.

Warszawa

W piątek pogodnie, tylko nad ranem możliwe słabe opady śniegu. Temp. maks. -8 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -15 st. Wiatr słaby, zmienny.

W sobotę pogodnie. Temp. maks. -6 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.