Ponad 130 funkcjonariuszy CBŚ oraz policyjnych antyterrorystów weszło jednocześnie do kilkunastu mieszkań w Słupsku, Ustce, Szczecinie, Gdańsku i Koszalinie.

Reklama

"Ponieważ istniało podejrzenie, że mężczyźni mogą posiadać broń i będą stawiać opór, w działaniach uczestniczyli także policyjni antyterroryści. Synchronizacja działań poszczególnych grup była niezbędna dla powodzenia całej akcji - dzięki temu podejrzani nie mieli czasu ani możliwości, aby ostrzec się nawzajem" - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Zatrzymano 15 osób w wieku od 25 do 50 lat. Jak wynika z ustaleń policjantów, współpracowali ze zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Odpowiedzą ponadto za produkcję i handel narkotykami w znacznych ilościach. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

To już kolejne zatrzymania w sprawie prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. W listopadzie 2010 r. na terenie województwa mazowieckiego zatrzymano 20 osób ze ścisłego kierownictwa gangu. Dotychczas w śledztwie przedstawiono zarzuty łącznie 61 osobom, z czego 42 aresztowano.