Tzw. kwot ekranowych nie wypełniano według monitoringu KRRiT w programach: Kino Polska, TVP Kultura, Canal+ Polska Niebieski Sport, Canal+ Sport2, MiniMini, ZigZap, Ale Kino i Planete.

Reklama

Jak poinformowała we wtorek KRRiT spółki Kino Polska TV S.A. i TVP S.A. zostały ukarane kwotą po 5000 zł za niższy od wymaganego w programach Kino Polska i TVP Kultura udział audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych w okresie ostatnich 5 lat.

Canal+ Cyfrowy ukarano łączną kwotą 350 tys. zł za naruszenia wymaganego udziału audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim (w programach Planete, ZigZap, MiniMini, Ale Kino), audycji europejskich (w programie MiniMini), audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych (w programach Canal+ Polska Niebieski Sport i Canal+ Sport2) oraz audycji europejskich wytworzonych przez producentów niezależnych w okresie ostatnich 5 lat (w programie Ale Kino).

Decyzja przewodniczącego KRRiT to kolejna w ostatnim czasie kara pieniężna dla nadawcy. Pod koniec marca karę 300 tys. zł nałożono na telewizję TVN. Wówczas chodziło o złamanie przepisów Ustawy o rtv w zakresie ochrony małoletnich.