Dziennikarze "GW" byli regularnie gośćmi niedzielnego programu TVN24 "Loża prasowa", w którym spotykają się publicyści i dziennikarze. Bieżące wydarzenia komentowali - poza Stasińskim - Dominika Wielowieyska, Paweł Wroński i Ewa Milewicz. Teraz, jak podaje gazeta.pl, dziennikarze gazety nie już zapraszani do programu.

Reklama

Piotr Stasiński w rozmowie z Presserwisem stwierdził, że ostatnio zaproszenie dla niego zostało wycofane - jak to ujął - za nagonkę na ITI. Jego zdaniem chodzi o artykuły krytyczne wobec Legii Warszawa, której właścicielem jest właśnie ITI.

Prowadząca program Małgorzata Łaszcz przekonuje, że nie zamierza rezygnować z zapraszania do "Loży" dziennikarzy "GW". W rozmowie z Presserwisem nie chciała jednak komentować zarzutu o bojkot dziennikarzy tego dziennika. Nie odpowiedziała także na pytanie, czy w stacji pojawił się zakaz zapraszania publicystów "GW".

Wydaje się jednak, że konflikt Legia - "Gazeta Wyborcza" rozgorzał na dobre. Na ostatnim ligowym meczu kibice Legii rozpostarli wielki transparent z wizerunkiem Adama Michnika i hasłem: "Szechter przeproś za ojca i brata". "Gazeta Wyborcza" wiele razy krytykowała klub z Warszawy za to, że nie reaguje na niedopuszczalne zachowania części swoich fanów. Klub odpierał te oskarżenia.