Wziął on udział w uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej śmierć pary prezydenckiej i wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Pamiątkową tablicę ufundowali mieszkańcy Pabianic, a znalazła ona swoje miejsce w sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Reklama

Zdaniem posła to dobrze, że takie tablice powstają, bo "dobre czyny, dobrych ludzi trzeba pokazywać, jako wzór nie tylko dla narodu, ale każdego z nas, abyśmy byli lepsi".

Tablica w sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego jest pierwszą w tym mieście, która poświęcona jest tragicznym wydarzeniom z kwietnia ub. roku. Zdaniem posła PiS z regionu łódzkiego Marka Matuszewskiego, Polacy chcą i będą w ten sposób upamiętniać ofiary tej katastrofy.

Napis na tablicy brzmi: Pamięci Prezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii, prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego Honorowego Obywatela Miasta Pabianic oraz wszystkim poległym w katastrofie smoleńskiej. Katyń-Smoleńsk 10.IV 2010. Pabianiczanie - Pamięć i zobowiązanie Prawo i Sprawiedliwość.