Na ławie oskarżonych zasiedli z nim Dorota Z. i Damian K. Sąd wymierzył kobiecie karę łączną 1,5 roku więzienia i warunkowo zawiesił jej wykonanie na trzy lata. Damiana K. sąd skazał na rok więzienia i także zawiesił warunkowo wykonanie kary na trzy lata. Cała trójka złożyła wnioski o wymierzenie kar bez przeprowadzenia procesu. Wyroki nie są prawomocne.

Reklama

Henryk G. był dyrektorem Powszechnego Centrum Oddłużeniowo-Kredytowego (PCOK) w Kaliszu, które oferowało rzekome pośrednictwo w spłatach długów między dłużnikami a bankami. Jak się okazało, klienci wpłacali po kilkaset lub kilka tysięcy złotych, z których PCOK przelewał na konto banku tylko niewielką część.

"Żerowano na ludziach będących w wyjątkowo trudnej sytuacji, nie mających żadnej możliwości uzyskania kredytów na spłatę swoich długów" - powiedział PAP rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. - Janusz Walczak.

To nie pierwszy wyrok wobec Henryka G. W lutym 2010 r. został on skazany na karę łączną 10 lat pozbawienia wolności za gwałt na małoletniej oraz "wykonywanie innych czynności seksualnych" z 26 dziewczynkami w wieku od 9 do 17 lat.