Jak powiedział PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, panią wójt zatrzymali agenci biura w jej domu. W tym samym czasie funkcjonariusza ABW, którzy wspólnie z CBA wyjaśniają tę sprawę, zatrzymali mężczyznę, z którym współpracowała. Służby prowadzą śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Reklama

"Sprawa dotyczy handlu ziemią na terenie gminy Kleszczów. Z naszych ustaleń wynika, że pani wójt mogła, razem z innymi osobami, zarobić na tym ok. 5 mln zł" - poinformował Dobrzyński.

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, wójt skupowała ziemię po atrakcyjnych cenach a później odsprzedawała ją gminie - drożej.

Jak powiedział PAP Sławomir Mamrot z prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim, przy jednej z zatrzymanych osób zabezpieczono też środki odurzające w "znacznej ilości".

Gmina Kleszczów, przez ostatnie lata określana była jako najbogatsza gmina w Polsce. Na jej terenie leży kopalnia węgla brunatnego Bełchatów. W 2008 r. do jej budżetu wpłynęło blisko 170 milionów złotych, z czego prawie 90 mln - to podatki od nieruchomości. Sama wójt wielokrotnie występowała w mediach opowiadając m.in. o sukcesie swojej gmin i prowadzonych inwestycjach.