Martwego mężczyznę znaleziono dwa dni temu na jednym ze skwerów w Lubusku. W sobotę zarzuty jego pobicia usłyszało łącznie czterech mężczyzn.

Reklama

"Wśród podejrzanych jest 25-letni funkcjonariusz Ogniwa Konwojowego, pracujący w powiecie żarskim. Do czynności związanych z wyjaśnieniem sprawy włączyli się policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Śledztwo własne prowadzi prokuratura w Żarach" - powiedział PAP Konieczny.

W czwartek wcześnie rano na trawniku przy ul. Głowackiego w Lubsku znaleziono martwego mężczyznę. Sekcja wykazała, że został on pobity i zmarł w wyniku doznanych obrażeń wewnętrznych.

W piątek na polecenie prokuratora policja zatrzymała pod zarzutem pobicia czterech mieszkańców Lubska, w tym funkcjonariusza policji.

W sobotę wszyscy usłyszeli zarzut udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. To przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wlkp. podejrzany funkcjonariusz zostanie zwolniony ze służby z trybie natychmiastowym.