Zgodę na publikację wydała Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ prowadząca śledztwo w sprawie zajść na stadionie podczas piłkarskiego finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań. Zgoda dotyczy wyłącznie strony internetowej KSP - www.ksp.waw.pl.

Reklama

Osoby, które rozpoznają mężczyzn występujących na zdjęciach, proszone są o kontakt z policją pod numerami telefonów: 22 603 88 14 i 22 603 89 14 w godzinach 8.30-15.30 lub całodobowo pod numerami 112 i 997.

Tydzień temu na stronach wielkopolskiej policji opublikowano galerię zdjęć 51 pseudokibiców z Wielkopolski. Dzięki publikacji policja zidentyfikowała dotychczas cztery osoby, które wzięły udział w burdach w Bydgoszczy. Dwie inne osoby zgłosiły się dobrowolnie. Materiały dotyczące zidentyfikowanych osób są przekazywane do prokuratury w Bydgoszczy.

Do tej pory policja zatrzymała 50 pseudokibiców; zarzuty usłyszało 45 osób. Dotyczą m.in. niszczenia mienia, wtargnięcia na murawę boiska oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy policji lub pracowników ochrony.

Wobec wszystkich osób, którym przedstawiono zarzuty, stosowane są podobne środki zapobiegawcze: dozór policyjny i bezwzględny zakaz stadionowy. W jednym przypadku - pseudokibica, który kopnął operatorkę kamery telewizyjnej - zastosowano miesięczny areszt.

Prokuratura wyjaśnia także, czy nie doszło do zaniedbań ze strony organizatora, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na stadionie.

Szkody wyrządzone przez chuliganów na stadionie Zawiszy sięgnęły kilkuset tysięcy złotych. Negatywną opinię w sprawie organizacji finału na tym obiekcie wydała policja; PZPN tłumaczył jednak, że taka opinia została wydana zbyt późno, by przenieść mecz na inny stadion.