Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, w gorącej zwrotnikowej masie powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

Reklama

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu lub burze. Miejscami, zwłaszcza na południu kraju opady gradu. W burzach przewidywana wysokość opadów do 20 mm, a na południu do 40 mm. Temperatura maksymalna od 27 do 30 st. C, nad samym morzem i w kotlinach górskich od 23 do 27 st. C. Wiatr z kierunków południowych, słaby lub umiarkowany, w rejonie burz silniejszy i porywisty, w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami stopniowo zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 15 do 18 st. C. Wiatr z kierunków południowych, słaby lub umiarkowany, w rejonie burz silniejszy i porywisty, w porywach do 60 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przed południem miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu i burze, gdzieniegdzie grad. Temperatura maksymalna od 28 do 32 st. C, jedynie na Kaszubach, nad samym morzem i w kotlinach górskich chłodniej, od 24 do 27 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby lub umiarkowany, w rejonie burz silniejszy, porywisty, w porywach do 70 km/h.

W Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, po południu przelotne opady deszczu lub burze. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, w czasie burz dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni.

Reklama

W nocy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane, możliwe zanikające, przelotne opady deszczu lub burza. Temperatura minimalna 18 st. C. Wiatr słaby lub umiarkowany, podczas burzy dość silny i porywisty, południowo-wschodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, po południu przelotne opady deszczu lub burze. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w czasie burz dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni.