Agenci przeczesują obiekty zarządzane przez Holding "Liwa" – twierdzą reporterzy RMF FM, którzy dotarli do informacji o akcji ABW. Pod lupą znalazły się zarówno biura firm, jak i należące do holdingu hotele – m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Lublinie. Holding należy do Wiesława Likusa, zajmującego 25. miejsce na liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost".

Reklama

Operację zleciła Agencji krakowska prokuratura. "W dniu dzisiejszym są przeprowadzane czynności przez funkcjonariuszy ABW na zlecenie prokuratorów do spraw przestępczości gospodarczej. Czynności te mają na celu zabezpieczenie dowodów w sprawie" – cytuje RMF FM prokuratora Janusza Hanatko. Jak twierdzą reporterzy stacji, w śledztwie może chodzić o proceder prania brudnych pieniędzy.

Właściciel holdingu nie komentuje akcji ABW. Reporterzy RMF FM w firmach Likusa usłyszeli jedynie: "jak pan myśli, czy ktoś będzie z panem rozmawiał o takich rzeczach?"

RMF FM przypomina, że o interesach Wiesława Likusa zrobiło się głośno przy okazji próby umieszczenia leku lwabradyna na liście leków refundowanych. Biznesmen miał przedstawić wiceministrowi zdrowia przedstawiciela firmy produkującej ten specyfik, a także załatwić synowi wiceministra wynajem mieszkania na czas studiów w Krakowie.