Zatrzymani mieli zniszczyć cztery lampy podejścia zasadniczego i czternaście lamp krawędziowych pasa startowego o łącznej wartości ok. 20 tys. zł.

Reklama

Mariola Ostaszewska z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji poinformowała w środę PAP, że jeden chłopak ma 19 lat, a trzej - 16 lat. "Ten, który ma 19 lat, stanie przed sądem z zarzutem zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat więzienia; 16-latkowie staną przed sądem rodzinnym" - powiedziała policjantka.

Ostaszewska dodała, że podczas przesłuchania 19-latek powiedział, że razem z kolegami zniszczył lampy, ponieważ idąc przez pas startowy potknął się o jedną z nich. Tak go to zdenerwowało, że ze złości zaczął niszczyć pozostałe.

Lotnisko w Szymanach jest nieczynne, tylko okazyjnie lądują na nim czarterowe samoloty. Samorząd województwa od kilku lat prowadzi szereg działań, które mają doprowadzić do uruchomienia w Szymanach lotniska regionalnego, m.in. modernizowana jest sieć torów z Olsztyna do Szczytna i Szyman, by pasażerowie pociągiem szybko mogli dotrzeć na lotnisko.