Jak podano w komunikacie, Maciej Kwaśniewski w "Dzienniku Polskim" pracuje od 2007 roku na stanowisku II zastępcy redaktora naczelnego. Wcześniej związany był z "Gazetą Krakowską", gdzie w latach 1999-2007 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Jednocześnie poinformowano, że "Wydawca, Polski Dom Medialny, rozstaje się z Marcinem Baranem, I zastępcą redaktora naczelnego, tym samym likwidując to stanowisko. Jednocześnie wydawca ogłasza rekrutację wewnętrzną i zewnętrzną na stanowisko redaktora naczelnego Dziennika Polskiego".

1 lipca Polskapresse poinformowała, że sfinalizowała umowę kupna spółki Polski Dom Medialny, wydawcy krakowskiego "Dziennika Polskiego" oraz serwisów Dziennik.krakow.pl i Grosik24.pl. "Zakup +Dziennika Polskiego+, który od dziesięcioleci jest nieodłącznym elementem krajobrazu medialnego Małopolski, to jedna z ważniejszych inwestycji Polskapresse ostatnich lat. Dlatego Zarząd Polskapresse będzie dążył do zachowania jego pozycji rynkowej" - napisano wówczas w komunikacie. Polskapresse kupiła spółkę Polski Dom Medialny od grupy Wydawnictwo Jagiellonia.

"Dziennik Polski" ukazuje się w województwie małopolskim od 1945 roku i wychodzi w sześciu wydaniach lokalnych: krakowskim, nowosądeckim, tarnowskim, Małopolski Zachodniej, podhalańskim, wokół Krakowa. W soboty ma dodatkowe mutacje: Powiatu Krakowskiego, Miechowa i Proszowic, myślenicką i wielicką.

Polskapresse jest już właścicielem innej gazety codziennej, ukazującej się w Małopolsce - "Gazety Krakowskiej". Wraz z "Dziennikiem Polskim" są to jedyne dwa tytuły codzienne o zasięgu małopolskim. W Krakowie ukazuje się jeszcze lokalny dodatek "Gazety Wyborczej".

Grupa Wydawnicza Polskapresse należy do największych wydawców prasy w Polsce i jest liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych. Grupa Wydawnicza Polskapresse jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej obecnej w Niemczech, Czechach i Polsce.