Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrum nad Ukrainą. Tylko krańce zachodnie i północne kontynentu będą w zasięgu niżu z rejonu Islandii. Polska znajdzie się na skraju wyżu znad Ukrainy, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego.Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

Reklama

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w południowej części kraju. Nad morzem oraz w północno-wschodniej części kraju miejscami słabe opady deszczu. Rano lokalnie jeszcze silniejsze zamglenia ograniczające widzialność do słabej. Temperatura maksymalna od 10 st. na północnym wschodzie do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr w części południowej kraju na ogół słaby, zmienny, w północnej słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek w części wschodniej i południowej kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a krańcach wschodnich Polski początkowo słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Liczne silniejsze zamglenia, a miejscami mgły ograniczające widzialność poniżej 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od 3 do 6 st., cieplej na krańcach zachodnich i nad morzem tam miejscami 7 st., 9 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

We wtorek po porannych mgłach i lokalnie zachmurzeniu dużym przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane a miejscami małe. Temperatura maksymalna od 10 st., 13 st. na północnym wschodzie i wschodzie kraju do 15 st., 16 st. na krańcach południowo-zachodnich. Wiatr przeważnie słaby, w części południowo-wschodniej zmienny, na pozostałym obszarze z przewagą kierunków południowych.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami silne zamglenia ograniczające widzialność do słabej. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, południowy.