W czwartek na północnym zachodzie Polski zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju początkowo zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady śniegu lub deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Pod wieczór na Pomorzu Zachodnim możliwy wzrost zachmurzenie i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie do 4 st. na zachodzie, nad samym morzem 4-5 st., w rejonach podgórskich od -1 st. do 2 st. Wiatr zachodni i północno-zachodni, na północnym wschodzie kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, w górach do 100 km/h.

Reklama

W nocy od zachodu wzrost zachmurzenia aż do wystąpienia w zachodniej części kraju opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, we wschodniej części deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie mogą wystąpić opady marznące powodujące gołoledź. Na zachodzie miejscami opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. na północnym wschodzie do 0 st. w centrum i do 2 st. na zachodzie. Nad morzem miejscami 3 st., w rejonach podgórskich od -4 st. do -1 st. Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany, wzmagający się do dość silnego, w porywach do 65 km/h, nad morzem do 75 km/h. Wysoko w górach wiatr w porywach do 100 km/h.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na wschodzie i w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie do 6 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich od 1 st. do 3 st. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, miejscami dość silny, w porywach do 55 km/h, na Pomorzu Gdańskim i nad morzem silny i bardzo silny, od 40 do 60 km/h, w porywach do 90 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże i opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.