Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

Reklama

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie i południu okresowo duże i tam lokalnie wystąpią opady deszczu. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie kraju, do 3 st., 5 st. na przeważającym obszarze. Na południu kraju, lokalnie możliwy wzrost temperatury do ok. 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach i nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty z kierunków południowych. W górach w partiach szczytowych, wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże z lokalnymi (głównie na południowym zachodzie), większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, a w rejonach górskich także i śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 0 st. do 2 st., tylko na krańcach północno-wschodnich początkowo lokalnie -1 st. W kotlinach górskich od -4 st. do -1° st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresowo nad morzem i w górach dość silny południowy i południowo-zachodni.

We wtorek nadal przewaga zachmurzenia dużego z lokalnymi (zwłaszcza na południowym zachodzie), większymi przejaśnieniami. Okresowo opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2 st., 3 st. na krańcach północno-wschodnich i wschodnich do 5 st., 6 st. na zachodzie, nad morzem i lokalnie w rejonach podgórskich. Wiatr przeważnie umiarkowany, na północy kraju, głównie nad morzem, oraz na zachodzie i w rejonach górskich okresowo dość silny i porywisty z kierunków południowych. Wiatr w porywach na Pomorzu do 65 km/h, a nad morzem oraz w partiach szczytowych gór do 70 km/h a nawet do 90 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże, opady deszczu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, południowy. We wtorek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby, wzrastający do umiarkowanego, południowy.

Reklama