W uroczystości wziął udział m.in. szef MSW Jacek Cichocki, przedstawiciele kierownictwa KGP a także komendanci wojewódzcy.

Reklama

"Rozstajemy się w poczuciu dobrze wykonanego obowiązku" - mówił o Matejuku minister. Dodał, że sukcesem policji było zapewnienie bezpieczeństwa podczas prezydencji. "To było duże wyzwanie, któremu policja sprostała perfekcyjnie" - podkreślił.

"Było sporo sukcesów, ale są także obszary, w których jest dużo do zrobienia. Statystyki są ważne, ale nie najważniejsze" - powiedział Cichocki. Według szefa MSW jednym z głównych wyzwań dla nowego komendanta będzie zapewnienie bezpieczeństwa w czasie Euro 2012.

O zmianie na stanowisku szefa policji szef MSW poinformował w środę. Wcześniej ze stanowiska wiceministra nadzorującego m.in. tę formację odwołany został Adam Rapacki.

Działoszyński był dotychczas komendantem wojewódzkim policji w Łodzi. Urodził się w 1962 r. w Trzebiatowie na Pomorzu Zachodnim. Jest absolwentem wydziału prawa i administracji filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Służbę rozpoczął w 1985 r. Rozpoczynał od pracy patrolowej, później objął stanowisko inspektora operacyjno-dochodzeniowego a od lutego 1991 r. był komendantem komisariatu w Skwierzynie.

Od 1999 r. pełnił służbę w strukturach Biura Spraw Wewnętrznych KGP i w styczniu 2006 r. został dyrektorem tego biura. Szefem łódzkiej policji został 14 listopada 2008 r.