Reklama

Do wypadku doszło przed godz. 11 na skrzyżowaniu ulic Okrężnej i Bankowej. Bus przewożący kilkanaścioro przedszkolaków zderzył się z innym pojazdem. "Jadący fiatem punto 40-latek z Żor nie udzielił pierwszeństwa przejazdu busowi, którym jechały dzieci" - relacjonowała Kamila Siedlarz z żorskiej policji.

12 dzieci podróżujących busem i jego kierowca zostało przewiezionych do szpitali. Pięcioro trafiło do szpitala w Rybniku, gdzie poddawane są badaniom. Wiadomo już, że siedmioro pozostałych dzieci i 59-letni kierowca busa, przewiezionych do szpitala w Żorach, nie ma żadnych obrażeń - zaznaczyła Siedlarz.

Poszkodowane dzieci to podopieczni przedszkola integracyjnego nr 22 w Żorach. Według policji, mają od 7 do 9 lat. Danuta Juroszek, dyrektorka placówki, powiedziała PAP, że dzieci jechały na zajęcia w Żorskim Ośrodku Regionalnym w Żorach-Osinach. "Według naszych informacji nic im się nie stało, trafiły jedynie na obserwację do szpitali. Oczywiście o kolizji zostali już powiadomieni rodzice" - powiedziała.