Nie wiadomo, o jakie wątpliwości dokładnie chodzi. Wojskowa Prokuratura Okręgowa nie chce komentować sprawy. - Jeżeli zapadnie w tej sprawie jakakolwiek decyzja procesowa, w pierwszej kolejności dowiedzą się o niej pokrzywdzeni oraz ich pełnomocnicy - przyznaje rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej pułkownik Zbigniew Rzepa w rozmowie z portalem tvn24.pl, który poinformował o planach ekshumacji.

Reklama

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku ekshumowano ciało Zbigniewa Wassermanna, który również zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Badania wykazały szereg rozbieżności między tym, co w raporcie z sekcji zapisali rosyjscy lekarze a oględzinami ciała.

Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu pod nadzorem prokuratury zostanie przeprowadzona jeszcze jedna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej - byłego wicepremiera Przemysława Gosiewskiego.

Jak informuje tvn24.pl, w rosyjskim raporcie z sekcji zwłok zapisano, że Gosiewski miał 175 centymetrów wzrostu, ważył 90 kilogramów, a jego układ kostny był prawidłowy. Opinie lekarskie, którymi dysponuje rodzina Przemysława Gosiewskiego, podważają te ustalenia.