Złota Pała to coroczna nagroda wymyślona i przyznawana przez samych policjantów. Nominacje zgłaszane są przez Internetowe Forum Policji, a raz w roku z grona wszystkich propozycji policjanci wybierają bohatera największego absurdu.

Reklama

W tym roku nie zabrakło ciekawych nominacji. Mamy na przykład nagranie, na którym - jak pisała "Gazeta Wrocławska" - naczelnik Wydziału Techniki Kryminalistycznej ruga kolegę wyjątkowo obelżywymi słowami.

Rysiek, bo cię zap..., k...! Nie nadajesz się na to stanowisko! Przez trzydzieści lat musiałem czekać na tę chwilę, żeby ci to powiedzieć! Bo myślałeś, k..., że sobie tu posiedzisz i ch... zrobisz! - słychać na nagraniu.

Posłuchaj, jak naczelnik krzyczy na policjanta:

http://youtu.be/NLQDoNGRe6Q

Na innym filmie z kolei - również nominowanym do nagrody Złotej Pały - komendant policji ze Szczecinka krzyczy na interesanta i straszy go:

http://youtu.be/-qcxeER0qFU

Inne nominacje także są godne uwagi. Jak choćby prośba komendanta z Kłobucka do komendanta z Tomaszowa Mazowieckiego, by ten nie karał go mandatem i punktami karnymi za poważne przekroczenie prędkości, a jedynie… pouczył. Jest również nominacja dla komendanta z Tomaszowa Mazowieckiego za to, że przychylił się do tej prośby.

Na uwagę zasługuje również pomysł zastępcy do spraw logistyki komendanta głównego policji, o którym pisał "Dziennik Gazeta Prawna". Policjant zarządził demontaż nadkoli w nowych radiowozach i wysmarowanie wewnętrznej części karoserii smołą. Dlaczego? Bo nie mieściły się w nich opony zimowe.

Czytaj więcej: Nowe radiowozy. Zamiast nadkoli karoseria pociągnięta smołą >>>

Nominację dostał również Naczelnik Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji, który podpisał wniosek do PZPN o sprzedanie biletu na mecz znanemu warszawskiemu kibicowi "Staruchowi". Problem w tym, że "Staruch" miał zakaz stadionowy.

Policjanci docenili również komendanta kutnowskiej policji za apel o to, by w nocy policjanci pilnowali porządku w ramach służby społecznej. Czyli za darmo.

Komu przypadnie Złota Pała 2011? Dowiemy się już wkrótce, niedługo ruszy internetowe głosowanie. Do tej pory mundurowi nagrodzili tą nieoficjalną nagrodą na przykład zarządzenie szefów grudziądzkiej policji, którzy nakazywali funkcjonariuszom zdejmować buty w czasie interwencji domowych. Uhonorowano również między innymi zastępcę komendanta powiatowego policji w Wołominie, którzy zażądał od policyjnych przewodników odpowiedzi na piśmie na pytanie: "Dlaczego psy służbowe szczekają w kojcach?".