"Staruchowi" postawiono mu zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości amfetaminy. - Trwają czynności w stosunku do pozostałych zatrzymanych - powiedział rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski. Prokuratura skierowała do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie.

Reklama

W poniedziałek CBŚ zatrzymało 42 osoby podejrzewane o udział w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się m.in. handlem narkotykami. Wśród zatrzymanych są pseudokibice Legii Warszawa, Pogoni Szczecin i Olimpii Elbląg, jak również osoby związane z grupą Rafała S. pseud. Szkatuła.

Jak podał Jaskólski, do zatrzymań doszło w ramach śledztwa obejmującego działalność zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym, w tym tzw. grupy Szkatuły, zajmującej się głównie przemytem narkotyków i wprowadzaniem ich do obrotu.

Zatrzymane osoby są związane z grupami przestępczymi zajmującymi się m.in. wymuszeniami, handlem narkotykami, bójkami i pobiciami.

Kiedy poprzednio policja zatrzymała "Starucha" na jego największą obrończynię wyrosła Beata Kempa. Posłanka Solidarnej Polski stawiała go wręcz za wzór patrioty. Nie była osamotniona w obronie Starucha". Dołączył do niej Zbigniew Romaszewski i agent Tomek - relacjonował serwis niezalezna.pl.

>>> Wielki sojusz w obronie "Starucha"

Teraz - jak na razie - żaden z polityków jeszcze nie zdecydował się wystąpić w obronie Starucha".