W związku z dzisiejszymi wydarzeniami w Dniepropietrowsku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego informuje, że pozostaje w bieżącym kontakcie ze wszystkimi podmiotami polskiego systemu antyterrorystycznego i partnerami zagranicznymi, w szczególności z ukraińskim centrum antyterrorystycznym ATC przy Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy - poinformował zespół prasowy ABW w komunikacie przesłanym PAP.

Reklama

Jak podkreślono, Centrum Antyterrorystyczne ABW "na bieżąco gromadzi i analizuje informacje w związku z incydentem oraz przekazuje je niezwłocznie odpowiednim służbom i władzom państwowym".

W świetle posiadanych aktualnie informacji brak jest podstaw do powiązywania zamachów na Ukrainie z aktualnym stanem zagrożenia terrorystycznego dla Polski, w szczególności w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Wobec powyższego CAT ABW nie zamierza obecnie wnioskować o podniesienie poziomu zagrożenia terrorystycznego dla RP - podkreślono w komunikacie ABW.

Eksplozje nastąpiły jedna po drugiej w krótkich odstępach czasowych w popularnych częściach Dniepropietrowska. W wyniku wybuchów rannych zostało 29 osób. Jak poinformowała PAP ambasada RP w Kijowie, wśród rannych nie ma Polaków.