Jak poinformował PAP rzecznik łódzkich strażaków Arkadiusz Makowski, mężczyźni pracowali przy ocieplaniu budynku i remoncie betonowego zadaszenia nad wejściem do 10. piętrowego wieżowca.

Reklama

Betonowa-stalowa konstrukcja o pow. ok. 10 m. kw. przygniotła dwóch mężczyzn w wieku ok. 35 i 50 lat. Przybyli na miejsce strażacy wydobyli mężczyzn, ale lekarz stwierdził ich zgon.

Strażacy za pomocą urządzeń hydraulicznych unieśli konstrukcję i przy udziale psa ratowniczego przeszukali gruzowisko; nikogo już nie znaleziono.

Policja zakłada kilka możliwych wersji przyczyn wypadku. Jak powiedział PAP Adam Kolasa z biura prasowego łódzkiej policji jedna z nich zakłada, że podczas prac ociepleniowych zewnętrzna stalowa winda remontowa spadła na betonowy dach klatki schodowej; inna - iż do naruszenia konstrukcji dachu doszło podczas wymiany drzwi wejściowych przez pracowników.

Okoliczności i przyczyny wypadku ustalać będzie policja, prokuratura i inspektorzy nadzoru budowlanego. W akcji ratowniczej brało udział kilka zastępów strażaków.