Sąd zdecydował o aresztowaniu trzech kobiet na trzy miesiące z uwagi na obawę matactwa z ich strony; 20-latka trafiła do więziennego szpitala - poinformował PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Z uwagi na dobro postępowania, prokuratura nie ujawnia, czy kobiety przyznają się do zarzutów.

Reklama

Według policji kilka dni temu skierniewicka policja została powiadomiona przez miejscowy szpital o przyjęciu na oddział 20-letniej kobiety z krwotokiem. Badanie lekarskie wykazało, że kilka godzin wcześniej urodziła ona dziecko, jednak nie potrafiła powiedzieć, co się z nim stało. Młodą kobietę przywiózł mężczyzna - prawdopodobny ojciec dziecka oraz jej siostra.

Policjanci pojechali do domu 20-latki w niewielkiej miejscowości w gminie Godzianów. Podczas sprawdzania posesji na strychu znaleźli owinięte w folię zwłoki noworodka. Z wstępnych ustaleń po przeprowadzeniu sekcji zwłok dziecka wynika, że urodziło się żywe, a zgon nastąpił na skutek rozległych obrażeń czaszkowo-mózgowych - dodał Kopania. Śledczy nie ujawnią na razie szczegółów dotyczących powstania tych obrażeń u dziecka.

Matka chłopca została zatrzymana w szpitalu. Zatrzymano także pozostałych domowników - ojca, matkę i siostrę kobiety.

Prokuratorskie zarzuty usłyszały w sumie trzy osoby; 20-latce przedstawiono zarzut dzieciobójstwa, czyli zabójstwa dziecka w okresie porodu i pod jego wpływem. 55-letnia matka i 22-letnia siostra kobiety usłyszały zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Całej trójce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Prokuratura nie wyklucza jednak, że kwalifikacja prawna czynów ulegnie zmianie. Ojciec 20-latki i jej nieletni brat zostali przesłuchani w charakterze świadka.

Jak ustalono, 20-latka ukrywała ciążę i nie korzystała w tym czasie z pomocy lekarskiej.