Jak poinformował rzecznik komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu ppłk Cezary Zaborski na trop mężczyzny naprowadziła funkcjonariuszy znaleziona na terenie portu lotniczego w Pyrzowicach przesyłka lotnicza. W niej znajdowały się pistolet oraz naboje. Ustalono, że nadawcą przesyłki był 50-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego.

Reklama

W trakcie przeszukiwania jego mieszkania i pomieszczeń gospodarczych znaleziono jeszcze dwa pistolety i karabin. Okazało się też, że mężczyzna sam produkuje broń.

Znaleziono także karabin - tzw. samoróbkę, różne elementy składowe broni, w tym m.in. szkielety rewolwerów, rękojeści, kolbę, lufy, tłumik oraz trzy sztuki broni pneumatycznej - tzw. wiatrówek.

Oprócz broni - jak poinformował Zaborski - mężczyzna nielegalnie wytwarzał również amunicję, o czym mają świadczyć znalezione materiały i narzędzia do jej produkcji, m.in. ołów, szczypce do odlewu pocisków, proch, łuski oraz gotowe pociski.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Tarnowskich Górach zarzut popełnienia przestępstwa, tj. wyrabiania oraz posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu do lat 10 więzienia.