360 klientów biura podróży Sun & Fun we wtorek rano miało lecieć do Egiptu na wakacje z liniami OLT Express Poland - to spółka z grupy OLT Express. Jednak w ostatnim momencie spółka OLT Express Poland poinformowała, że zawiesza wszystkie zagraniczne rejsy czarterowe, jakie wykonywał OLT Express Poland. Od 31 lipca br. realizowane przez OLT Express Poland sp. z o.o. przeloty czarterowe na rejsach zagranicznych zostają zawieszone - czytamy w komunikacie przewoźnika udostępnionego na stronie internetowej.

Reklama

Biuro podróży zostało zaskoczone przez przewoźnika jego niewiarygodnością. W praktyce to jest tak, że tour operator zamawia pakiet usług i jeżeli jeden z usługodawcy w ostatnim momencie odwołuje swoją usługę, wtedy biuro ma poważne problemy - powiedział Korsak, który obecnie jest ekspertem rynku turystycznego.

Wyjaśnił, że trudno było sprawdzić dzień wcześniej, czy przewoźnik wykona te rejsy, ponieważ została z nim zawarta umowa na wykonanie usługi.

Biuro podróży teraz na własną rękę samo musi załatwić szybko transport dla tych turystów. Co się oczywiście będzie wiązało z dodatkowymi kosztami dla biura - powiedział.

W jego ocenie wydarzenia z ostatnich dni dotyczące OLT Express mogły wzbudzić pewne podejrzenia co do dalszej działalności przewoźnika. Zapewnienia o kontynuowaniu lotów czarterowych brzmiały mało wiarygodnie - ocenił.

Biuro Sun & Fun na swojej stronie internetowej poinformowało, że w nocy z poniedziałku na wtorek otrzymało informację od OLT Express o zawieszeniu wszystkich lotów czarterowych.

Wszyscy nasi klienci, którzy oczekują na wylot na wakacje mają zorganizowane świadczenia w Polsce do momentu zapewnienia alternatywnych rejsów. Nasi pracownicy są wraz z klientami w hotelach i będą na bieżąco informować o sytuacji - czytamy na stronie biura.

Dodano, że biuro jest w trakcie organizacji zastępczych lotów.

Reklama

Staramy się w jak najszybszym czasie wyczarterować samoloty od linii LOT, Bingo, Enter Air, Small Planet, Air Arabia i innych przewoźników. Zrobimy wszystko, aby jak najmniej opóźnić wyloty naszych klientów na wakacje. Na wyloty w dniu dzisiejszym zapraszamy na odprawy wedle planowanych rozkładów. Informacje o godzinach wylotów i rozkładzie będą przekazywane na bieżąco wszystkim naszym klientom - napisano.

OLT Express Regional - spółka z grupy OLT Express w piątek złożyła wniosek o upadłość, straciła koncesję Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dyrektor zarządzający OLT Express Jarosław Frankowski jeszcze w piątek zapewniał, ze OLT Express Poland będzie wykonywać rejsy czarterowe.