Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna Skandynawia, południowa Irlandia oraz północno-zachodnia Francja będą pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały wyże. Polska będzie w zasięgu niżu znad Białorusi, na południu kraju zaznaczy się wpływ frontu okluzji. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnomorskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie powoli rosło.

W sobotę zachmurzenie duże, większe przejaśnienia postępujące z północnego zachodu w kierunku centrum, prawie w całym kraju przelotne opady deszczu, możliwe burze, głównie na wschodzie. Temp. maks. od 16 do 20 st., w obszarach podgórskich od 12 do 15 st. Wiatr umiarkowany, w czasie burz dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, z kierunków północnych.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i wschodzie duże, zanikające przelotne opady deszczu, w partiach szczytowych Tatr możliwy deszcz ze śniegiem i śnieg. Temp. min. od 7 do 10 st., nad samym morzem od 11 do 12 st., w kotlinach górskich około 5 st., na szczytach Tatr ok. 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W niedzielę w dzień na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze. Temp. maks. od 18 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, możliwa burza, późnym popołudniem większe przejaśnienia. Temp. maks. 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby, północny. W niedzielę w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.