Do czasu przeprowadzenia procedury konkursowej wyboru nowego dyrektora mazowieckiego oddziału, jego obowiązki będzie pełnił zastępca dyrektora do spraw medycznych Mirosław Jeleniewski.

Reklama

Jako powody odwołania prezes NFZ wskazywała m.in. decyzje Misińskiej dotyczące wynajmu siedziby warszawskiego NFZ oraz niestosowanie się do zaleceń centrali Funduszu.

Misińska na spotkaniu z dziennikarzami informowała m.in., że wynegocjowała warunki wynajmu siedziby, jakich oczekiwała centrala NFZ, a mimo to otrzymała pismo o wszczęciu procedury odwołania jej ze stanowiska. Nie mam sobie nic do zarzucenia - mówiła Misińska.

Biuro prasowe NFZ poinformowało, że "nowa siedziba mazowieckiego oddziału wojewódzkiego NFZ to nie jedyny powód" wszczęcia procedury odwołania Misińskiej, a współpraca prezes NFZ z dyrektorem mazowieckiego NFZ "nie układała się najlepiej".

W ramach procedury odwołania Misińskiej, prezes NFZ Agnieszka Pachciarz zwróciła się do rady mazowieckiego oddziału NFZ o wydanie opinii w tej sprawie, choć ta nie jest wiążąca dla prezesa NFZ. Rada, która do piątku miała czas, by wydać opinię, poinformowała, że z tego rezygnuje, co, jak napisano w komunikacie, jest równoznaczne ze zgodą na odwołanie dyrektora.

Reklama

Misińska została szefową mazowieckiego NFZ w czerwcu 2008 r. Na razie nie jest znany kandydat na jej następcę.