Kara do ośmiu lat więzienia grozi Tomaszowi P. z Elbląga podejrzanemu o wyłudzenie pieniędzy od ponad trzystu użytkowników serwisu aukcyjnego. W piątek elbląska prokuratura rejonowa skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do miejscowego sądu. Jak poinformowała PAP Jolanta Rudzińska z Prokuratury Rejonowej w Elblągu 32-letniego Tomasza P. oskarżono o dokonanie w czerwcu ub. roku szeregu wyłudzeń za pomocą internetu.

Reklama

W celu osiągnięcia korzyści majątkowej wystawiał na serwisie aukcyjnym kosmetyki, zegarki, telefony i inne przedmioty, których nie zamierzał sprzedać - powiedziała Rudzińska. Jak dodała w tej sprawie poszkodowane są 374 osoby, które w ciągu miesiąca wpłaciły na konto oskarżonego co najmniej 35 tys. zł i nie otrzymały zamówionego towaru. Prokuratorskie dochodzenie trwało ponad rok ze względu na konieczność przesłuchania wszystkich pokrzywdzonych.

Tomasz P. przez kilka miesięcy był poszukiwany listem gończym. Po zatrzymaniu przez policję nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Według prokuratury w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.