W piątkowym wypadku busa w Ryńsku koło Wąbrzeźna (woj. kujawsko-pomorskie), który przewoził pensjonariuszy i opiekunów Domu Pomocy Społecznej zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych.

Reklama

Wypadek zdarzył się na drodze wojewódzkiej 551 Chełmża-Wąbrzeźno. Jak poinformował PAP komendant Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie nadkom. Krzysztof Lewandowski bus przewożący ośmiu pensjonariuszy i opiekunów wąbrzeskiego Domu Pomocy Społecznej wpadł na pobocze, po czym uderzył w kamień, a następnie w drzewo i przewrócił się na dach.

Na miejscu zginął 46-letni podopieczny DPS. Dwóch pasażerów zostało poważnie rannych. Obaj zostali przetransportowani do szpitala w Grudziądzu - jeden śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a drugi - karetką. Kierowca busa i pięciu pasażerów, którzy zostali lżej ranni, zostali przewiezieni do szpitala w Wąbrzeźnie.

Kierowca busa tłumaczył, że był zmuszony do wjechania na pobocze, gdyż zajechał mu drogę jadący z przeciwka samochód ciężarowy, który nie zatrzymał się i pojechał dalej.

Wersja kierowcy wymaga sprawdzenia. Na miejsce wypadku przyjechali biegli rzeczoznawcy, ustalane będą wszelkie okoliczności zdarzenia, m.in. prędkość busa - zaznaczył nadkom. Lewandowski.