Zatrzymania nastąpiły przed tygodniem w Warszawie i Ostrołęce, ale policja poinformowała o nich w poniedziałek. Mają od 23 do 36 lat, wszyscy zostali tymczasowo aresztowani pod zarzutem porwania dla okupu - poinformowała PAP Izabela Niedźwiedzka z biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji.

Reklama

Mieszkaniec Iławy, 39-letni przedsiębiorca, został porwany 26 października. Rano grupa mężczyzn siłą wciągnęła go do zaparkowanego przed jego domem golfa, następnie wywieziono go w odosobnione miejsce i pobito.

Po kilku godzinach porywacze pozwolili mężczyźnie zadzwonić do znajomego. Od tamtej pory wiedzieliśmy o porwaniu, bo ów znajomy złożył stosowne zawiadomienie - poinformowała Niedźwiedzka.

Jeszcze w dniu porwania porywacze zwolnili uprowadzonego nakazując mu, by zaczął zbierać 100 tys. zł okupu.

Niedźwiedzka odmówiła PAP odpowiedzi na pytanie, czy porywacze ponownie skontaktowali się z ofiarą w sprawie okopu. Nie ujawniła także, czy przekazano im jakiekolwiek pieniądze.

Na terenie Warszawy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 23 do 36 lat. Poruszali się golfem, którym został uprowadzony mieszkaniec Iławy. W aucie policjanci zabezpieczyli telefon należący do pokrzywdzonego. W tym samym czasie na terenie Ostrołęki i powiatu iławskiego kryminalni zatrzymali kolejne dwie osoby mające związek z porwaniem - poinformowała Niedźwiedzka.