Początkowo nad przeważającym obszarem kraju będzie jeszcze polarno-kontynentalne powietrze, później za frontem ciepłym będzie napływać polarno-morskie powietrze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

Reklama

W poniedziałek w dzień zachmurzenie duże lub całkowite, okresami opady deszczu, na wschodzie początkowo miejscami opady śniegu, deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. Najdłużej opady śniegu utrzymają się na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 0°C na północnym wschodzie do 6°C na południowym zachodzie. W centrum od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, a w górach do 75 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i wschodzie Polski okresami opady deszczu, a na północnym wschodzie miejscami opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Miejscami zamglenia obniżające widzialność od 1000 m do 3000 m. Temperatura minimalna od -1 st. na północnym wschodzie do 2 st., 4 st. na zachodzie i południu. Lokalnie na Pogórzu Karpackim około 6 st. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty, południowo-zachodni. W górach porywy wiatru do 90 km/h.

We wtorek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, najwięcej przejaśnień na południu Polski. Miejscami, zwłaszcza na północy i zachodzie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie do 6 st., 8 st. na zachodzie i na Pogórzu Karpackim. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu miejscami dość silny i porywisty, południowo-zachodni. W górach porywy wiatru do 90 km/h.

W Warszawie w poniedziałek w dzień zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu, początkowo opady mogą być marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Zanikające słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. We wtorek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Reklama