Jak podaje “GW” najpierw Marię Wiktorię Wałęsą ścigał komornik za 83 tys. zł niezapłaconego czynszu. Teraz córka byłego prezydenta ma kłopoty z prokuraturą za brak sprawozdań finansowych.

Reklama

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ powiadomił Prokuraturę Rejonową Gdańsk-Wrzeszcz o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd spółki Cottonsushi. To jedna z sześciu tysięcy firm, która została podana do prokuratury za złamanie artykułu 77 Ustawy o rachunkowości.

Prezesem zarejestrowanej w Gdańsku spółki Cottonsushi jest Maria Wiktoria Wałęsa, do niej należy połowa wartych 50 tys. zł udziałów w firmie.

Spółka powstała w 2004 r. i zamierzała otworzyć sieć sklepów odzieżowych. Ale potem sama Wałęsówna w jednym z wywiadów przyznała: "zwinęłyśmy butik":

Jak podaje “GW” spółka nie złożyła ani jednego sprawozdania finansowego, za co sąd kilkukrotnie nakładał po 1000 złotych grzywny na Marię Wałęsę i Małgorzatę Maciejewską,
Firma zaprzestała działalności, lecz nie została zlikwidowana i cały czas figuruje w KRS. Maria Wiktoria Wałęsa nie skomentowała sprawy.

Reklama