Jerzy Owsiak przypomniał, że w czasie 21. finału po raz pierwszy będą zbierane pieniądze także na godną opiekę medyczną dla seniorów. Przez 20 lat uczyniliśmy dla polskiej medycyny rzeczy ogromne, kosmiczne - powiedział Owsiak. Wszyscy razem możemy góry przenosić.

Reklama

Połowa zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na wsparcie terapii noworodków i niemowląt. Druga połowa wesprze oddziały geriatryczne i zakłady opiekuńczo-lecznicze. Jerzy Owsiak zwrócił uwagę, że opieka nad osobami starszymi jest w Polsce na tragicznym poziomie i tegoroczny finał WOŚP organizowany jest między innymi po to, żeby zacząć o tym mówić.

Aby wspomóc Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, można przede wszystkim wrzucać pieniądze do specjalnych puszek. Można też zapalić piksele na e-Sercu, dostępnym na stronie e-serce.wosp.org.pl, lub wziąć udział w licytacji złotych kart i złotych serduszek.

Na stronie aukcje.wosp.org.pl można znaleźć kilkadziesiąt tysięcy produktów. Dochód z ich sprzedaży też zasili konto Fundacji. Jerzy Owsiak powiedział, że aukcje prowadzone na portalu allegro już teraz przyniosły milion 300 tysięcy złotych.